The Stanley Parable Ultra Deluxe - Türkçe Yama

Selamlar sevgili yamasever dostlarım. Hangar Çeviri ekibi olarak Türkçe Çeviri ve Türkçe Dublajını üstlendiğimiz The Stanley Parable Ultra Deluxe projemizin ilk bölümü olan Türkçe Çeviri kısmını bitirmiş bulunmaktayız. Bu süreçte saatlerini proje için harcayan tüm ekip arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunmak isterim. Gerçekten ortaya çok keyifli bir yama çıkardılar. Ayrıca ilk oyunun çevirisini yapan ve bu projede bize destek olan Tanshaydar hocama ve diğer tüm ekip arkadaşlarıma da çok çok teşekkür ederim.

Yama Kurulumu Nasıl Yapılılır?

0-Yama kurulum aracındaki seçenekler ne anlama geliyor?

0.1-Türkçe Dil Metinler: Oyunun arayüzündeki metinleri ve altyazıları Türkçe ye çevirir.

0.2-Türkçe Dil Dokular: Oyun içerisinde bulunan dokuların(görsellerin) Türkçe olmasını sağlar.

0.3-Türkçe Dil Seslendirmeler: Oyun içerisindeki seslendirmelerin Türkçe olmasını sağlar.

1-Yama kurulumunu nasıl yapacağım? (Steam üzerinden indirenler için.) İndirmiş olduğunuz .rar içerisinde ki dosyaları masaüstüne çıkardıktan sonra Stanley Ultra Deluxe Turkce Yama.exe aracını çalıştırın.

 Oyunu Steam üzerinden indirdiyseniz araç oyunun konumunu kendisi bulacaktır. Türkçe dil metinler ve türkçe dil dokular seçeneğini seçtikten sonra Kurulumu Başlat butonuna basıp kurulumun tamamlanmasını bekleyiniz. Kurulum başarıyla tamamlandıktan sonra karşınıza bir bilgilendirme ekranı çıkacaktır, tamam dedikten sonra oyuna girebilirsiniz.

2-Yama kurulumunu nasıl yapacağım? (Korsan indirenler için.) Dipnot: İndirdiğiniz oyunun güncel(son sürüm) olduğuna emin olun eski sürümlerde hatalar yaşanabilir. İndirmiş olduğunuz .rar içerisinde ki dosyaları masaüstüne çıkardıktan sonra Stanley Ultra Deluxe Turkce Yama.exe aracını çalıştırın. Kurulum aracı üzerindeki Gözat butonuna tıklayın ve indirmiş olduğunuz oyunun dosya konumunu seçin. Türkçe dil metinler ve türkçe dil dokular seçeneğini seçtikten sonra Kurulumu Başlat butonuna basıp kurulumun tamamlanmasını bekleyiniz. Kurulum başarıyla tamamlandıktan sonra karşınıza bir bilgilendirme ekranı çıkacaktır, tamam dedikten sonra oyuna girebilirsiniz.

Yama Hata Çözümleri

1-Kurulumu Başlat dedim fakat yükleme çubuğu ilerlemiyor.

 Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra aracı yönetici olarak çalıştırın.

2-Windows Defender virüs algılandı diyor ve siliyor

Ayarlar -> Gizlilik ve güvenlik -> Virüs ve tehdit koruması -> Ayarları Yönet -> Gerçek zamanlı koruma ayarını kapatıp tekrar deneyiniz.

3-Yamayı kurdum fakat yazılar gözükmüyor

Bu hatayı korsan oyun indirdiğinizde alırsınız. İndirdiğiniz oyunun sürümü güncel değil. Oyunun güncel versiyonunu bulup tekrar indirin. 

Emeği Geçenler

PROJE YÖNETİCİSİ

Nutch

DEVELOPER

Deftones

ÇEVİRMEN

Simetraum

DOKU TASARIM

Egedev

Destekçi Listesi

  • zekeriye türkoğlu
  • batuhan aktaşçı
  • mehmet ali̇ karaca
  • erdem celal gören
  • su
  • onur çınar
  • anil altuntaşoğlu
  • emre üstün
Discord Adresimiz

Discord sunucumuza aşağıdaki bağlantıdan katılabilir ve bizimle anında iletişime geçebilirsiniz.

Discord'a Katıl