Amnesia: The Bunker Türkçe Yama

Tansel Altınel(Tanshaydar'ın Kalemin'den) Bu defa kimseye de söz vermemiş olmama rağmen, oyunun duyurulduğu günden itibaren sizler de, ben de bu oyunu çıktığı gibi çevireceğimi ve buradan yayınlayacağımı biliyorduk. Dönüp dolaşıp yine aynı yere geldiğimiz bir Frictional Games çevirisinde buluştuğumuza göre hiç lafı uzatmadan konuya girelim. İşte karşınızda Amnesia: The Bunker Türkçe Yama. Oyunu henüz bitirmediğim için oyunla ilgili görüşlerimden bahsetmem uygun olmayacak. Belki önümüzdeki günlerde etraflıca bir şeyler karalarım. Yıllardır buradayız ve yıllardır aynı dansı yapıyoruz, ama yine de: Açıklamalar   Bu yama ile Amnesia: The Bunker oyununuz 100% Türkçe olacaktır Buna menüler, notlar, diyaloglar, günlükler, etkileşime geçilebilir durumlar, ve hatta üzerinde yazısı çıkan işaretler de dâhildir. Hatta ve hatta, sizler için şu yaşımdan sonra bir de oturdum Almanca çeviri yaptım. Oyunda bazı kısımlarda Alman askerlerinin konuşmaları Almanca bırakılmış, sizler için (Almanca) notuyla onları da çevirdim. Oyunda hemen her yerde ı İ ğ Ğ ş Ş gibi Türkçe karakterleri de kullanabildim. Bu benden kaynaklı değil, yıllardır Frictional Games’in verdiği düzgün UTF-8 desteğinden kaynaklı. Ama yine de bazı yerlerde nedense Ö ve İ gibi özellikle büyük harfleri göstermiyor. Bence fonttan veya destekten değil de, font rendering kısmında ufak patlamalar var gibi. Çeviri tamamen bana ait, Tansel Altınel / Tanshaydar, paylaşacaksanız lütfen belirtin. Yamanın içinden dosyaları çıkarıp kendiniz yapmış gibi sitenizde paylaşmayın. Çeviride hatalar, eksiklikler, hatta belki çevrilmemiş yerler görürseniz haber edin, düzelteyim. Sonuçta bu yamayı sizin için yapıyorum, di mi? Yama kurulum dosyasını Inno Setup ile yapıyorum yıllardır. Microsoft dosyayı onaylayana kadar “aga kaynağı belli değil ben bunu istemem” diyebilir. Virus Total’de adı sanı duyulmamış, kendi bilgisayarınıza yüklemeyeceğiniz anti-virüslerin uyarılarına takılıp da başıma ekşimeyin.

Yama Kurulumu Nasıl Yapılılır?

1-Yama kurulumunu nasıl yapacağım? (Steam üzerinden indirenler için.) İndirmiş olduğunuz AmnesiaTheBunker.exe aracını çalıştırın. 

Yama Hata Çözümleri

 • Oyuna güncellemelerin gelmesi olası. Geçtiğimiz oyunlarda bunları gördük. Söz verdiğim gibi hepsine güncelleme yaptım. Panik yok, Tanshaydar burada. Ama sizin burada olmadığınızı da gördük. Alacağınız olsun.
 • Oyunun Steam için kurulum yolu
  C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Amnesia The Bunker
 • Oyunu başka sitelerden veyahut da GamePass’ten filan edindiyseniz AmnesiaTheBunker.exe dosyasının bulunduğu klasör sizin için önemli. Yamanın kurulum yolu olarak bu dosyanın olduğu yeri seçerseniz yine çalışacaktır.
 • Yine de beceremediyseniz yamayı masaüstüne kurun ve config ve maps klasörlerini kopyalayıp oyundaki dosyaların üzerine yazın. Her oyunda aynı muhabbet arkadaş yani bu kadar hazırcı olmayın artık, becerin şu işi.

Emeği Geçenler

TANSHAYDAR

Destekçi Listesi

 • zekeriye türkoğlu
 • batuhan aktaşçı
 • mehmet ali̇ karaca
 • erdem celal gören
 • su
 • onur çınar
 • anil altuntaşoğlu
 • emre üstün
Discord Adresimiz

Discord sunucumuza aşağıdaki bağlantıdan katılabilir ve bizimle anında iletişime geçebilirsiniz.

Discord'a Katıl