Resident Evil 4 Remake Türkçe Yama

Resident Evil 4 dünyanın en klişe hikayelerinden birine sahip. Umbrella Corp.'un yarattığı felaketin üzerinden 6 yıl geçtikten sonraki olayları konu alan hikayemizde Amerikan Başkanı'nın kızı kaçırılmıştır. Kontrol ettiğimiz Leon S. Kennedy'nin amacı ise başkanın kızı Ashley'nin yerini bulmak ve onu kurtarmak. Evet, hikaye klişeden yıkılıyor ancak bundan 18 yıl önce yazıldığını ve bu oyunun bir remake olduğunu da göz önünde bulundurmak gerek. Yani ne diyelim, el mahkum bi' noktada. Ancak Asley'nin kaçırılıp götürüldüğü yer öyle burnumuzun dibinde de değil. Ta İspanya'da, içinde devasa bir kalesi, tekinsiz bir gölü bulunan bir dağ köyünde biricik Baby Eagle'ımız. E hal böyle olunca Leon S. Kennedy olarak yıllar sonra tekrar moda olan, Zara kataloğunda dahi bulabileceğiniz ikonik montumuzu çekiyoruz üstümüze ve yollara düşüyoruz. Ancak dert bir değil ki bitsin. Köylüler kanlarındaki virüs sebebiyle Hasan Karacadağ filmlerinden fırlamışlar gibi, dilerseniz biz onlara zombileşmiş diyelim de biraz işimiz kolaylaşsın. Her yandan üstümüze saldıran, başlarında yoldan çıkmış, kanında virüsün etkilerini taşıyan zebellah gibi bir papaz olan bu köylüleri çatır çatır öldürerek Baby Eagle'ımıza ulaşıyor ve onu da yanımıza alarak köyden kurtulmaya çalışıyoruz.

Yama Kurulumu Nasıl Yapılılır?

1-Yama kurulumunu nasıl yapacağım? (Steam üzerinden indirenler için.) İndirmiş olduğunuz .rar içerisinde ki dosyaları masaüstüne çıkardıktan sonra ResidentEvil4Remake & Separate Ways.exe aracını çalıştırın.

 Oyunu Steam üzerinden indirdiyseniz araç oyunun konumunu kendisi bulacaktır. Türkçe dil metinler ve türkçe dil dokular seçeneğini seçtikten sonra Kurulumu Başlat butonuna basıp kurulumun tamamlanmasını bekleyiniz. Kurulum başarıyla tamamlandıktan sonra karşınıza bir bilgilendirme ekranı çıkacaktır, tamam dedikten sonra oyuna girebilirsiniz.

Yama Hata Çözümleri

1-Kurulumu Başlat dedim fakat yükleme çubuğu ilerlemiyor.

 Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra aracı yönetici olarak çalıştırın.

 

2-Windows Defender virüs algılandı diyor ve siliyor

Ayarlar -> Gizlilik ve güvenlik -> Virüs ve tehdit koruması -> Ayarları Yönet -> Gerçek zamanlı koruma ayarını kapatıp tekrar deneyiniz.

3-Yamayı kurdum fakat yazılar gözükmüyor

Bu hatayı korsan oyun indirdiğinizde alırsınız. İndirdiğiniz oyunun sürümü güncel değil. Oyunun güncel versiyonunu bulup tekrar indirin. 

Emeği Geçenler

Proje Yöneticisi
NUTCH

 

Developer
DEFTONES

 

Çevirmen
VicAlen

Nutch

rar şifresi: hangarceviri.com

Destekçi Listesi

  • zekeriye türkoğlu
  • batuhan aktaşçı
  • mehmet ali̇ karaca
  • erdem celal gören
  • su
  • onur çınar
  • anil altuntaşoğlu
  • emre üstün
Discord Adresimiz

Discord sunucumuza aşağıdaki bağlantıdan katılabilir ve bizimle anında iletişime geçebilirsiniz.

Discord'a Katıl